40Gb/s QSFP+

QSFP+ 40G Transceiver

tuotetunnus (SKU) ff495f37069c Osasto:

Kuvaus

40 Gbit/s yhteyksiin käytetään QSFP+ moduuleita, jotka ovat kehittyneempi versio QSFP-moduuleista. QSFP+ moduuleita on olemassa eri kuitutyypeille ja etäisyyksille. Yleisimmät tyypit ovat QSFP-40G-SR4, QSFP-40G-LR4. Näiden iso ero on siinä, että SR4 käyttää MPO-liitintä ja monimuotokuitua sekä neljää kuituparia, kun taas LR4 käyttää yksimuotokuitua 1310nm ja yhtä kuituparia tiedonsiirtoon. QSFP+ 40G yhtyeys on myös mahdollista jakaa neljäksi 10Gbit SFP+ yhteydeksi QSFP-4X10G Breakout-kaapelilla, joita on kupari DAC sekä kuitu AOC.
 

KoodiKuvausDatalehti
QSFP-40G-SR440G QSFP+, SR4, MPO-liitin, 850nm, DOM, 100m 
QSFP-40GE-CSR440G QSFP+, CSR4, MPO-liitin, 850nm, DOM, 300m 
QSFP-40GE-IIR440G QSFP+, IIR4, MPO-liitin, 1310nm, DOM, 2km  
QSFP-40GE-LR440G QSFP+, LR4, 1310nm, DOM, 10km 
QSFP-40G-ER440G QSFP+, ER4, 1310nm, DOM, 40kmLataa

QSFP+-40G transceiverin kytkentään on olemassa kolme erilaista vaihtoehtoa: 
– Breakout-kaapeli
– MPO-kaapeli (käytetään kahdeksaa kuitua)
– Yksimuoto kuitupari

QSFP-40G-SR4 MPO breakout -kaapeli                         QSFP-40G-SR4 MPO-MPO -kaapeli

mpo breakout

mpo mpo om3

Ei ladattavia materiaaleja

OTA YHTEYTTÄ