WDM-Couplerit

WDM coupler aallonpituuden haaroitukseen. 1310/1550nm 1×2

Tuotetunnus (SKU): 673d5f0b840c Osastot: ,

Kuvaus

WDM-coupler yhdistää 1310nm ja 1550nm signaalit kahdesta eri lähteestä. Yhteydella käytetään yhtä 9/125µm SM kuituparia. Yhteyden max. etäisyys riippuu käytettavistä lähettimistä.

Käyttökohteina mm. Gigabit Ethernetin ja 10 Gigabitin yhteyden ajaminen samassa kuituparissa tai Gigabit Ethernetin ja kaapeli-tv lähetyksen yhdistäminen yhdelle kuituparille. Protokolla riippumaton kaikille nopeuksille 2Mbit – 100Gbit. Myös 10Gb nopeuksille.
 

Koodi Kuvaus
WS-01H1-00-1H22 Single mode 1310nm/1550nm WDM coupler, High lsolation
MHW-1104-35-24SC Single mode 1310/1550nm 1×2 WDM Coupler Tap Module, 19″ kiinnitys, High lsolation

wdm coupler esimerkki 

Ei ladattavia materiaaleja

OTA YHTEYTTÄ